ART / Etchings etc / Colour etching 13372257
nr 1337 2257
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signed, numbered 60/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 60/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
700
SEK 800
Monday July 13 2020
at 19:52:47
300 kr
350 kr
450 kr
700 kr
600 kr
700 kr (Robot)
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander